Bukiet na imieniny

Jakie kwiaty kupić na prezent imieninowy?

Bez kategorii Możliwość komentowania Jakie kwiaty kupić na prezent imieninowy? została wyłączona

Kiedy zbliżają się imieniny bliskiej nam osoby, zawsze zadajemy sobie pytanie, co kupić, aby sprawić przyjemność solenizantowi. Pierwszą myślą są oczywiście kwiaty, które należy kupować kierując się upodobaniami osoby obdarowanej. Również w zależności od wieku solenizanta możemy wręczyć różne kwiaty: cięte, doniczkowe, ze słodką niespodzianką, w koszu z winem. Możliwości są wręcz nieograniczone! Zatem jakie kupić kwiaty na imieniny, aby nie popełnić gafy, ale sprawić przyjemność bliskiej osobie?

Kwiaty to świetny pomysł na prezent imieninowy

Kwiaty to świetny pomysł na prezent imieninowy, źródło: pixabay.com

Jakich kwiatów nie wręczać?

Nie należy kupować solenizantowi kwiatów, które kojarzą się z uroczystościami pogrzebowymi, czyli lilii i chryzantem. Ponadto dobierając kwiaty do kompozycji warto zdecydować się na liczbę nieparzystą. Niektórzy z nas wierzą, że takie bukiety zwiastują nieszczęście. Jednak powód jest również bardziej prozaiczny – bukiet z 5 kwiatów wygląda bardziej atrakcyjnie niż z 4. Kiedy wręczamy okazały bukiet kwiatów, a ich liczba nie jest zauważalna, to ta zasada nie ma raczej zastosowania. Która kobieta nie chciałaby dostać od swojego ukochanego 100 róż? Poza tym idealnym pomysłem na okrągłe urodziny są kwiaty w takiej samej liczbie, np. na 30 urodziny i 30 kwiatów. Pamiętajmy również, aby wręczać świeże kwiaty, nikt nie lubi dawać i dostawać zwiędłego bukietu. Jeżeli wiemy, że musimy przebyć długą drogę, zanim wręczymy kwiaty warto poprosić florystkę o zamontowanie flakonika, dzięki któremu kwiaty będą miały dostęp do wody lub spryskanie ich specjalnym preparatem przedłużającym ich trwałość.

Kwiaty cięte czy doniczkowe?

Najlepszym rozwiązaniem jest podarowanie kwiatów ciętych. Dotyczy to przede wszystkim osób, których nie znamy zbyt dobrze. Może się okazać, że solenizant nie ma odpowiedniej wiedzy na temat roślin doniczkowych i nie będzie umiał się nimi zająć. Jeżeli nie możemy osobiście wręczyć kwiatów, dobrym rozwiązaniem jest wysłanie ich za pomocą kuriera. Na pewno taka wizyta stanie się znakomita niespodzianką. Kwiat w doniczce będzie dobrym prezentem dla osób, które dobrze znamy i wiemy jaki mają gust lub czy potrafią hodować kwiaty doniczkowe. Bardzo miły gest stanowi obdarowanie takimi kwiatami solenizanta, który właśnie wprowadza się do nowego mieszkania. Przeważnie w dalszej kolejności myśli o dodatkach i akcesoriach do domu, więc kwiatami doniczkowymi będziemy mogli wprowadzić przyjemny nastrój do wnętrza.

Bukiet na imieniny

Bukiet na imieniny, źródło: pixabay.com

Idealne kwiaty na imieniny – poznaj symbolikę

Wręczając kwiaty na imieniny warto kierować się ich symboliką. Najpopularniejsze kwiaty, czyli czerwone róże, wręcza się swojej żonie lub dziewczynie. Oznaczają miłość i namiętność. Aby wzmocnić efekt warto dołączyć do bukietu karteczkę wyrażającą uczucie. Natomiast biała róża symbolizuje niewinność, szczerość i szacunek. Różowe kwiaty są symbolem podziwu, uznania i wdzięczności. Jaśniejszy odcień podkreśla delikatność obdarowanej kobiety. Niektórzy solenizanci mogą mieć problem z odczytaniem symboliki żółtych kwiatów. Z jednej strony tulipany w słonecznym odcieniu przywodzą na myśl wiosnę, kojarzy się z radością i wolnością. Jednak jeżeli wiemy, że solenizant przywiązuje dużą wagę do kwiatów można wybrać inny kolor lub dołączyć do żółtego bukietu liścik, który wyrazi uczucia.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety ślubne z róż<<

lub

>> Jak skomponować kwiaty ślubne? <<

Pin It

» Bez kategorii » Jakie kwiaty kupić na prezent...
On 15 stycznia 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem