Bukiety ślubne – trendy wiosna-lato 2018

Bez kategorii Możliwość komentowania Bukiety ślubne – trendy wiosna-lato 2018 została wyłączona

Wiosna i lato nieprzerwanie stanowią okres, w którym największa liczba par decyduje się na ślub. Ciepła pogoda i piękno otaczającej nas przyrody sprawiają, że ślub i wesele nabierają jeszcze bardziej romantycznego charakteru. Dziś przedstawiamy zatem pomysły na bukiety ślubne przeznaczone właśnie na tę część roku. Tym razem będą to luźne inspiracje, a niekoniecznie gotowe koncepcje bukietów. W końcu warto zostawić miejsce na własne upodobania i pomysły florysty. Co jest szczególnie modne jesienią i latem 2018 wśród ślubnych wiązanek.

Bukiety ślubne z kwiatów sezonowych

Ten trend pozostaje aktualny przez wiele lat i nic nie wskazuje na to, by w 2018 miał stracić swoją popularność. Kwiaty sezonowe są po prostu piękne. Bukiety ślubne wykonane z roślin sezonowych mogą być wielobarwne, ekspresyjne, subtelne, a zawsze pozostają niezwykle naturalne. Wiązanki z kwiatów sezonowych polecamy szczególnie w przypadku uroczystości zaplanowanych wokół motywów rustykalnych.

bukiety ślubne

Bukiet ślubny

Wszechobecna zieleń

Czy zieleń może stanowić dominujący motyw wiązanki towarzyszącej pannie młodej? Oczywiście! A obecny sezon dostarcza nam ku temu wielu dowodów. Zieleń w ślubnym bukiecie wygląda szczególnie dobrze, gdy skomponujemy ją z białymi lub kremowymi kwiatami. Do dyspozycji mamy między innymi eukaliptus, liczne sukulenty, pnącza idealnie sprawdzające się w bukietach kaskadowych i gałązki rodzimych drzew. Dobry florysta z pewnością znajdzie niejedno kreatywne rozwiązanie.

Bogactwo wstążek

Wiązanki ślubne coraz chętniej zbogacamy elementami dekoracji innymi niż roślinne. Jednym z najciekawszych są wstążki. Dopasowując je do kwiatów kolorystycznie uzyskamy piorunujący efekt. Delikatny jedwab zwisający paskami z bukietu panny młodej będzie wspaniale prezentował się przy delikatnych porywach wiatru!

Wyraziste barwy

Skoro wiosna i lato dostarczają nam za sprawą kwitnącej przyrody intensywnych barw, warto skorzystać z tego komponując bukiet panny młodej. Nie musi on składać się z roślin sezonowych – chodzi po prostu o ciekawą kolorystykę, złożoną w tym przypadku w wyrazistych jaskrawych barw, niezależnie od gatunku kwiatów. Najmodniejsze zestawy to kompozycje, w których pastelowa róż łączy się z czerwienią fioletem lub pomarańczą. W bardziej odważnych kompozycjach możemy także postawić na intensywny błękit.

Wianek jako dodatek

Wybierając wielobarwną lub monochromatyczną koncepcję bukietu, warto zastanowić się nad dodatkowym atrybutem panny młodej. Bukiety ślubne bardzo często świetnie wyglądają do spółki z symbolizującymi niewinność i czystość wiankami. Wśród naszych wcześniejszych propozycji wianek doskonale uzupełni bukiety opierające się na zieleni i kwiatach sezonowych.

Egzotyka

W sezonie 2018 jeszcze bardziej popularne stają się bukiety wzbogacone o rośliny egzotyczne. Centralnym punktem wiązanki może stać się na przykład nietypowa protea, która dzięki swoim rozmiarom doskonale wyróżni się na tle mniejszych kwiatów uzupełniających bukiet panny młodej.

Pin It

» Bez kategorii » Bukiety ślubne – trendy wiosna-lato...
On 2 maja 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem