Najlepsze inspiracje na dekoracje ślubne kościoła!

Bez kategorii Możliwość komentowania Najlepsze inspiracje na dekoracje ślubne kościoła! została wyłączona

Dekoracje ślubne kościoła to element, do którego przywiązujemy coraz większą wagę i coraz częściej staramy się wzbogacić standardowy wystrój. Nic dziwnego, w tej wyjątkowej chwili państwo młodzi muszą czuć się perfekcyjnie, także dzięki otaczającemu ich pięknu, a każdy z nas ma przecież swoje preferencje. Dekoracje ślubne kościoła zachowają się na zdjęciach i filmie ze ślubu. To dzięki nim uroczystość nabierze jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru.

Dekoracje ślubne kościoła – kwiaty obowiązkowo!

Moda się zmienia, jednak wciąż dekoracje ślubne kościoła opierają się na najważniejszym elemencie, czyli kwiatach. Zwykle obsługa kościoła zajmuje się tą ważną kwestią, jednak coraz częściej staramy się uzgodnić jej szczegóły, a także wzbogacić zaproponowaną koncepcję o własne elementy. Jeśli kompozycja ma być naprawdę wyjątkowa, dobrze skorzystać z usług sprawdzonej pracowni florystycznej, która ma w tej kwestii duże doświadczenie, a także jest w stanie doskonale odpowiedzieć na preferencje pary młodej.

Jakie kolory na dekoracje ślubne kościoła?

Planując dekoracje ślubne kościoła najczęściej zaczynamy od wyboru kwiatów. Możliwości są ogromne, ale jednocześnie nie wolno zapominać o charakterze uroczystości. Uniwersalną barwę stanowi biel symbolizująca czystość i niewinność, a tym samym korespondująca z suknią panny młodej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dekoracje ślubne kościoła wzbogacić także o inne delikatne barwy. Dobrze sprawdzają się odcienie różów, pastelowy żółty, fiolet i oczywiście zieleń. Wiele zależy także od rodzaju świątyni – inaczej kwiaty dobierzemy do nowego budynku, a inaczej do kilkusetletniej świątyni. Komponując dekoracje ślubne kościoła, często korzystamy z kwiatów sezonowych. To dobry pomysł na zachowanie spójnego charakteru uroczystości, a jednocześnie rozwiązanie dość ekonomiczne, gdyż rośliny sezonowe często są po prostu tańsze. Wiosna, lato i jesień dostarczają mnóstwo inspiracji, zaś zimą można po prostu postawić na gałązki drzew iglastych i szyszki.

Dekoracje ślubne kościoła

Dekoracje ślubne kościoła

Dekoracje ślubne kościoła – niezbędne elementy

Dekorując kościół na ślub nie powinniśmy zapominać oczywiście o kościelnych ławach, gdyż przytwierdzone do nich bukiety utworzą piękną drogę do ołtarza parze młodej, dodając ślubowi jeszcze bardziej podniosłego nastroju. Przy wejściu do kościoła można ustawić bramkę złożoną między innymi z białych kwiatów, innych roślin i białej tkaniny. Po bokach świetnie sprawdzą się szarfy, a na dywanie biegnącym do ołtarza płatki kwiatów. Pokaźny bukiet kwiatów powinien także zdobić kościelny ołtarz, przy którym odbędzie się najważniejszy akt uroczystości. Kwiatowe dekoracje ślubne kościoła powinny także zdobić go na zewnątrz, choćby w postaci subtelnych bukiecików zawieszonych na drzwiach i wokół wejścia.

Co poza kwiatami?

Dekoracje ślubne kościoła opierają się w duże mierze na kwiatach, ale warto poszukać innych ciekawych elementów. Jednym z nich są świece, które doskonale sprawdzą się szczególnie w świątyniach słabiej oświetlonych. Tradycyjny czerwony dywan możemy z kolei zastąpić bardziej podkreślającym charakter uroczystości białym.

Pin It

» Bez kategorii » Najlepsze inspiracje na dekoracje ślubne...
On 4 maja 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem