Florystyka ślubna – w czym tkwi sekret?

Bez kategorii Możliwość komentowania Florystyka ślubna – w czym tkwi sekret? została wyłączona

Ślub to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Stanowi wyraz miłości narzeczonych, którzy chcą zapamiętać ten dzień na długo. Dekoracje kwiatowe to ważny element ceremonii zaślubin, który czyni ten dzień wyjątkowym. Florystyka ślubna jest sztuką, a florysta osobą, która dba o oprawę wizualną uroczystości. Czym się kierować przy wyborze kwiatów? Należy wziąć pod uwagę następujące kwestie: gust narzeczonych, styl uroczystości, motyw przewodni, kolor sukni i garnituru, miejsce wesela, porę roku i budżet.

Bukiet panny młodej i butonierka pana młodego

Wiele kobiet w trakcie przygotowań ślubnych nie zdaje sobie sprawy, że istnieją czynniki, którymi warto kierować się podczas wyboru bukietu. Oczywiście najważniejsze są upodobania przyszłej panny młodej i motyw przewodni uroczystości, jednak najwyższy czas, aby zastanowić się nad kształtem bukietu, fasonem i kolorem sukni ślubnej, sylwetką i wzrostem kobiety. Przemyślenie takich elementów pozwoli zachować spójną całość wizerunku panny młodej. Florystyka ślubna nie tylko zakłada dostarczanie pięknych kompozycji kwiatowych, ale również dba o efekt wizualny, także związany z wyglądem pary młodej.

Bukiet panny młodej

Bukiet panny młodej, źródło: www.flickr.com

Kwiaty w sali weselnej

Sala weselna jest miejscem, gdzie można dać wyraz swojej kreatywności w kwestii barw i rodzajów kwiatów. Dobrym pomysłem jest kierowanie się symboliką kwiatów oraz dużą dostępnością w danym sezonie. Florystyka ślubna to dział odpowiedzialny za dobór odpowiednich kwiatów na uroczystości. Florysta ma za zadanie nakierować przyszłą parę młodą w wyborze dodatków i kompozycji kwiatowych. Z reguły narzeczeni wiedzą, jak powinna wyglądać sala weselna, jaki kolor ma dominować na stołach i krzesłach, jednak często nie potrafią wcielić swoich pomysłów w życie. Z pomocą przyjdą oczywiście specjaliści w swojej dziedzinie, którzy zaproponują odpowiednie kwiaty i kompozycje.

Podczas ustalania budżetu ślubnego warto wziąć pod uwagę sezonowość kwiatów. Florysta może sprowadzić niemal każde dostępne kwiaty, jednak te, które nie występują w danym sezonie będą droższe. Przykładowo wiosną dominują: tulipany, konwalie, bez, narcyzy, frezje, szafirki, latem: lawenda, róże, piwonie, dalie, hortensje, eustoma, jesienią: goździki, róże, dalie, hortensje, natomiast zimą: hiacynty, tulipany, ciemierniki, amarylisy, poinsecje.

Dekoracja kościoła

Przed uroczystością zaślubin warto obejrzeć kościół i zastanowić się, jaki wystrój będzie pasował do jego wnętrza. Dominującym kolorem jest z reguły biel, jednak dodatkowy akcent kolorystyczny jest bardzo mile widziany. Najlepiej, aby współgrał z kolorystyką sali weselnej i dodatków pary młodej. Mały drewniany kościół idealnie będzie współgrał z konwaliami, narcyzami, szafirkami, a minimalistyczny i bardziej okazały z amarylisem i poinsecją. Jednak nie ma tu reguły, wszystko zależy od wyobraźni narzeczonych i florysty. Dekoracja kościoła zazwyczaj obejmuje dekoracje ławek, dywanu (np. płatki kwiatów), ołtarza, drzwi wejściowych oraz innych elementów kościoła.

Cały wystrój kościoła można zamówić w kwiaciarni indywidualnie na kilka godzin. Florystyka ślubna nie tylko zakłada dostarczenie kwiatów, ale zadbanie o terminy i całą organizację. Aby obniżyć koszty, a jednocześnie spełnić swoje marzenie o pięknie udekorowanym kościele można porozumieć się z inną para młodą, która ma tego samego dnia wesele. Jest to rzadko stosowane, ale bardzo praktyczne rozwiązanie.

Jesienne kolory na ślubie

Jesienne kolory na ślubie, źródło: pixabay.com

Dekoracje samochodów

Wybór samochodu ślubnego to jeden z dylematów, jaki stoi przed przyszłą parą młodą. Szukając idealnego pojazdu warto wziąć pod uwagę 3 kryteria, którymi są kolor, styl i marka auta. Jeżeli chodzi o kolor samochodu, warto zadbać, aby był stonowany, czyli srebrny, czarny albo biały. Wówczas najłatwiej jest dobrać odpowiednie kompozycje kwiatowe, które jednocześnie będą współgrać z motywem przewodnim wesela. Styl można podzielić na nowoczesny i zabytkowy. Coraz częściej pary młode decydują się na drugie rozwiązanie wybierając takie auta jak amerykański Cadillac, zabytkowy mercedes, Chrystial Imperial, Buick Special lub Volkswagen „garbus” czy rodzima Warszawa. Kolejnym kryterium, jakim można się kierować jest marka samochodu np. elegancki Lexus, Rolls Royce w wersji cabrio, Hammer dla miłośników dużych samochodów lub tradycyjnie nowoczesny Mercedes lub BMW. Do wyboru są również bryczki, dorożki i karety, które można równie pięknie ozdobić kwiatami. Oczywiście nie można wykluczać takich pojazdów jak motor, traktor czy rower – w tym przypadku dekoracje kwitowe mogą być bardziej minimalistyczne.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety ślubne z róż<<

lub

>> Jak skomponować kwiaty ślubne? <<

Pin It

» Bez kategorii » Florystyka ślubna – w czym...
On 11 stycznia 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem