Jak dobierać kolorystykę bukietów?

Bez kategorii Możliwość komentowania Jak dobierać kolorystykę bukietów? została wyłączona

Wraz z nadejściem wiosny chłoniemy wszystkie zapachy i barwy kwiatów. Pragniemy posiadać kolorowe bukiety, jednak czasami możemy odnieść wrażenie chaosu przygotowując kompozycje kwiatowe. Warto nie tylko kierować się własnym gustem przy doborze kwiatów, ale również praktycznymi zasadami łączenia barw.

Harmonia kolorów

Bukiety harmonizujące to najprościej mówiąc zestawienia zbliżonych do siebie kolorów. Przykładem mogą być żółte i pomarańczowe kwiaty, takie jak gerbery i lilie. Słoneczne bukiety z dodatkiem czerwonych kwiatów będą przyciągać spojrzenie i dodadzą ciepłego charakteru wnętrzu, natomiast połącznie kwiatów fioletowych i niebieskich będzie dawało wrażenie spokoju. Kompozycje kwiatowe stworzone z dopasowanych do siebie barw nie tworzą chaosu, cieszą oczy, a ich kolorystykę można dopasować do każdego wnętrza.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Jednokolorowe kompozycje kwiatowe

Tworzy się je wykorzystując kwiaty w jednym kolorze, albo o zbliżonych odcieniach. Jeżeli chcemy osiągnąć wrażenie harmonii i spokoju można zastosować jeden kolor. Subtelnym połączniem jest również wykorzystanie jednego gatunku kwiatów w trzech różnych odcieniach. Gdy chcemy przełamać monotonię, możemy wykorzystać kwiaty różnych gatunków o innych kształtach kwiatów i liści.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Mocny akcent

Niektórych z nas stonowany wygląd bukietów nie satysfakcjonuje. Wolimy raczej pokazać mocny charakter kompozycji kwiatowych i zburzyć harmonię. W tym celu można połączyć ze sobą barwy podstawowe parami lub z trzech kolorów, np. żółty, czerwony i niebieski. Kontrast również osiągniemy układając kwiaty o barwach, które są naprzeciw siebie w kole barw, czyli niebieski z pomarańczowym, zielony z czerwonym i żółty z fioletowym. Kompromisem, który również łączy w sobie różnorodność barw, będzie połączenie ze sobą kwiatów w trzech kolorach, czyli niebieski, żółty, czerwony oraz pomarańczowy, fioletowy i zielony.

źródło: stocksnap.io

źródło: stocksnap.io

Barwy dobrane do wnętrza

Nie ma brzydkich kwiatów, są jedynie nieodpowiednio dobrane kolorystycznie względem siebie, jak i do wnętrza. Wybierając bukiet z kwiatów o różowej barwie, wnętrze będzie kojarzyło się romantycznie, zwiewnie… Róż uspokaja, łagodzi nerwy, jest słodki i lubiany przez dziewczynki i wiele kobiet. Różowe kompozycje kwiatowe mogą także dodać uroku jasnym, białym wnętrzom. Przeciwieństwem jest czerwień, która pobudza. Niezmiennie kojarzy się ze zmysłowością, odwagą, miłością. Najczęściej wybieranymi czerwonymi kwiatami są róże. Jeżeli to jest nasz ulubiony kolor to warto poeksperymentować z innymi gatunkami np. gerbery, tulipany, liliowce i goździki. Z pewnością nadadzą wnętrzu charakteru.

Kompozycje stworzone z fioletowych kwiatów kojarzą się z tajemniczością, mistycyzmem i kreatywnością. Idealnie nadają się do pracowni artystów. W tym przypadku znakomite będzie zastosowanie trzech odcieni kwiatów. Bukiety o żółtej barwie rozjaśniają, rozweselają i ogrzewają wnętrze. Aby zachować równowagę kolorystyczną, a jednocześnie sprawić, że bukiet nie będzie zwyczajny, można wykorzystać trzy kolory: żółty, pomarańczowy i zielony. Należy jednak pamiętać, że odcienie danego koloru są różne i np. zielony odcień może się „gryźć” z pomarańczowym.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety ślubne <<

lub

>> Kwiaty na specjalne okazje <<

Pin It

» Bez kategorii » Jak dobierać kolorystykę bukietów?
On 2 kwietnia 2017
By
,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem