Kwiaty na wielkanocny stół

Blog Możliwość komentowania Kwiaty na wielkanocny stół została wyłączona

Święta Wielkanocne mają swój wyjątkowy klimat. Oprócz tego, że zgodnie z wiarą chrześcijańską są najważniejszymi dniami w roku, to jeszcze większości z nas kojarzą się z rozpoczynającą się wiosną. Właśnie w tym okresie wszystko zaczyna budzić się do życia i natura pokazuje nam swoje piękne i wyjątkowe oblicze. Ten wspaniały okres daje nam moc możliwości w kwestii doboru kwiatów na wielkanoc. Jednak tylko niektóre z nich będą w pełni dopasowane do symboliki tych dni.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Kto pomoże nam w dobraniu kompozycji kwiatowych na wielkanocny stół?

Florystyka to sztuka układania roślin i dodatków w przepiękne kompozycje kwiatowe. Osoby, które zajmują się tą tematyką zawodowo, potrafią nam również bardzo wiele powiedzieć o każdej odmianie: jak ją pielęgnować, gdzie ustawić czy też jak stworzyć zachwycający bukiet. Znają się również na symbolice kwiatów.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Jakie kwiaty na wielkanocny stół?

Na naszym wielkanocnym stole mogą znaleźć się kompozycje kwiatowe zarówno z ciętych kwiatów, jak i w postaci cebulek. W tym okresie kwitną tulipany, krokusy, szafirki, żonkile, narcyzy i lilie. Są to wiosenne kwiaty cebulowe silnie związane ze Świętami Wielkanocnymi. Stanowią symbol nowego życia, które odradza się z kwiatowej cebulki. Z pewnością to właśnie żonkile przez swój piękny żółty kolor wielu z nas nieodmiennie kojarzy właśnie z tą częścią roku.

Jeśli samodzielnie nie potrafimy dobrać odpowiednich kwiatów, które znajdą się na naszym wielkanocnym stole może pomóc nam w tym florysta. Wspólnie określimy najważniejsze zasady, kolorystykę i wielkość, będziemy musieli jedynie przed samymi świętami odebrać piękne kompozycje kwiatowe dla naszego domu.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Dekoracje wielkanocne

Już od lat liczba ozdób, stroików i kwiatów, jakie pojawiają się w naszych domach i całym otoczeniu z okazji Świąt Wielkanocnych stale rośnie. W związku z tym rozwija się również florystyka i zapotrzebowanie na usługi osób potrafiących w sposób artystyczny i niezwykły układać kwiaty. Dzięki nim zyskać może każde wnętrze i napawać świąteczną atmosferą.

W wielkanocnych stroikach, a także wiązankach przygotowywanych właśnie na tę okazję z żywych kwiatów, dominują wiosenne i wesołe kolory. Wyróżnia się z pewnością żółć, zieleń oraz pomarańcz i biel. Pięknie się ze sobą komponują i kojarzą nam się z radością, oczekiwaniem i odrodzeniem, ponownym obudzeniem się do życia, a właśnie taka atmosfera ma nam towarzyszyć w czasie tych świąt.

Rozkwit florystyki

Branża kwiatowa nieustannie się rozwija i można mówić o jej wielkim rozkwicie. Coraz więcej placówek proponuje naukę właśnie tego wyjątkowego zawodu, który może stać się sposobem na życie lub rozwijającą, artystyczną umiejętnością. Florystyka co roku proponuje nam nowe trendy w dekoracji z żywych kwiatów. Jednak mimo wszystko najważniejszy będzie nasz gust, upodobania i to w otoczeniu czego czujemy się dobrze. Warto specjaliście od bukietów przedstawić swoje oczekiwania w sposób jak najbardziej precyzyjny, aby później cieszyć się z efektu i wspólnego rodzinnego świętowania w otoczeniu wiosennych elementów.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Wianki ślubne – co oznaczają i do czego je nosić? <<

lub

>> Kwiaty dla firm <<

Pin It

» Blog » Kwiaty na wielkanocny stół
On 7 marca 2017
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem