Jak udekorować kościół na ślub?

Bez kategorii Możliwość komentowania Jak udekorować kościół na ślub? została wyłączona

Ślub to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Pragniemy, by moment składania przysięgi był idealny, dlatego bardzo często już na kilka miesięcy przed datą naszych zaślubin rozpoczynamy gorączkowe przygotowania do tej wyjątkowej uroczystości. W naszej głowie kotłuje się wiele pytań – a jednym z nich jest dekoracja kościoła na ślub w którym odbędzie się uroczystość. Jak go ozdobić? Jak dodać mu uroku, by cieszyć się nie tylko niepowtarzalnym klimatem ślubu, ale także wspaniałymi zdjęciami? Przygotowaliśmy dla Was kilka rad, dzięki którym dekoracja kościoła stanie się prostsza.

  1. Obejrzyj kościół i zaplanuj dekorację wykorzystując jego atuty. W Polsce tradycyjnie ślub organizuje się w parafii panny młodej. Wiele par jednak odchodzi od tego zwyczaju i poszukując wyjątkowego i pięknego kościoła, decyduje się na zmianę lokalizacji. Jeśli na naszym ślubie spodziewamy się zaledwie garstki gości doskonałym wyborem będzie urokliwy, drewniany kościółek. Jeśli jednak zależy nam na okazałym charakterze ceremonii – postawmy na monumentalną katedrę. Bez względu na to, jaki kościół wybierzemy na miejsce naszych zaślubin – planując jego dekorację, wykorzystajmy atuty wnętrza.
Dekoracje ślubne kościoła, źródło: pixabay.com

Dekoracje ślubne kościoła, źródło: pixabay.com

  1. Profesjonalna florystka, czy samodzielna praca? Przed tym pytaniem staje niemal każda para narzeczonych. Wiele osób, pragnąc zaoszczędzić trochę pieniędzy decyduje się na samodzielną dekorację kościoła. Nie jest to zwykle ani przemyślane, ani też opłacalne rozwiązanie. Pamiętajmy, że profesjonalna florystka umiejętnie dobierze i przygotuje kwiaty na dekorację w taki sposób, by w upalny dzień nie straciły formy i wyglądały pięknie na zdjęciach. Często firmy świadczące usługi dekoracyjne mają w swoim asortymencie takie elementy jak: lampiony, eleganckie szarfy, czy wazony w dużych ilościach. Samodzielnie przy natłoku obowiązków nie będziemy w stanie prawdopodobnie zorganizować tych elementów, które nadadzą kościołowi uroczystego charakteru. Pamiętajmy też, że w tym wyjątkowym dniu ostatnia rzecz, o której będziemy chcieli myśleć, to rozkładanie kwiatów, czy wiązanie kokardek przy ławkach kościelnych. Dlatego, jeśli chcemy by nasz kościół wyglądał wyjątkowo zdecydujmy się na usługi profesjonalnego studia florystycznego, które zorganizuje nam dekoracje kościoła. Ślub jest drogą uroczystością, więc jeżeli zależy nam na oszczędnościach, nic nie stoi na przeszkodzie, by koszt dekoracji podzielić z innymi parami, które tego dnia wezmą ślub w tym samym kościele.
Dekoracja kościoła na ślub, źródło: pixabay.com

Dekoracja kościoła na ślub, źródło: pixabay.com

  1. Dekoracje ślubne kościoła, które wyczarują klimat:
  • Kwiaty – żywe kwiaty mają magiczną moc. Sprawią, że kościół wypełni się subtelnym, eleganckim zapachem. Wybierzmy te dostępne w sezonie, dzięki temu dekoracja nie będzie droga. Postawmy na trwałe gatunki, które bez trudu wytrzymają kilka godzin w nienaruszonym stanie.
  • Świece i lampiony – przy blasku świec nasz kościół stanie się naprawdę urokliwym miejscem, w którym przysięga małżeńska nabierze magicznego charakteru. Upewnijmy się jednak, że w naszej świątyni takie dekoracje ślubne są dopuszczalne. W małych, drewnianych kościółkach używanie świec ze względów bezpieczeństwa może być zabronione.
  • Szarfy – pięknie przyozdobią ławki kościelne. Możemy zdecydować się na subtelne, kolorowe wstążki nawiązujące do motywu przewodniego naszej uroczystości lub bardziej okazałe jasne kokardy.
Dekoracja kościoła ślub, źródło: pixabay.com

Dekoracja kościoła ślub, źródło: pixabay.com

Dekoracja kościoła na ślub to ważny element, który sprawi, że nasza uroczystość nabierze szczególnej, uroczystej oprawy. Jeśli zależy nam na wyjątkowym klimacie – postawmy na tradycyjne, eleganckie elementy w jasnych kolorach. Niezastąpione okażą się świece i żywe kwiaty. Dobrym pomysłem będzie także skorzystanie z usług profesjonalnej florystki, która przygotuje nasz kościół zgodnie z obowiązującymi trendami. Dzięki temu przez lata będziemy mogli cieszyć się wspaniałymi fotografiami, które przypomną nam ten jeden, wyjątkowy dzień w życiu i sprawią, że wspomnienia ożyją dawnym blaskiem.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety i wiązanki ślubne <<

lub

>> Kwiaty na ślub <<

Pin It

» Bez kategorii » Jak udekorować kościół na ślub?
On 10 lipca 2017
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem