Zimowy bukiet

Kwiaty na stół weselny, które zachwycą Twoich gości jesienią i zimą

Ślub Możliwość komentowania Kwiaty na stół weselny, które zachwycą Twoich gości jesienią i zimą została wyłączona

Kwiaty to nieodłączna część każdego przyjęcia weselnego. Ich dobór zazwyczaj jest bardzo przemyślany, pary młode dobierają je do ogólnej koncepcji wesela i oczywiście pory roku. Choć może się wydawać, że kwiaty na wesele jesienią i zimą nie będą zachwycać, prawda jest zupełnie inna. Jesienno-zimowe bukiety ślubne mogą być naprawdę niesamowite. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru roślin.

Kwiaty na stół weselny

Kwiaty na stół weselny

Złoto i brąz, czyli uroki jesieni

Coraz więcej par młodych decyduje się na ślub jesienią. Dlaczego? Powodów jest kilka. Najczęściej chodzi oczywiście o niższe ceny. Mniej więcej od listopada ceny większości domów weselnych nieco spadają, a dostępnych terminów mamy pod dostatkiem. Co więcej jesień jest niesamowitą porą roku, pełną pięknych kolorów, które śmiało możemy wykorzystać organizując przyjęcie. Kwiaty na wesele dostępne tą porą roku to oczywiście wrzosy, goździki i całoroczne róże. Jeśli decydujemy się na ślub we wrześniu możemy wybrać nawet słoneczniki, które nie tylko świetnie sprawdzą się w bukiecie panny młodej, ale także na stołach. Kwiaty na wesele jesienią wcale nie muszą dokładnie odzwierciedlać jej kolorów, choć takie nawiązanie z pewnością będzie intrygujące. Panny młode często jednak wybierając kwiaty na wesele stawiają na stonowane, pastelowe kolory. Na szczęście, niektóre z typowo jesiennych roślin będą świetnie wyglądać w tego typu romantycznych kompozycjach. Oprócz standardowego bukietu, nie można także zapomnieć o tych, które będą zdobiły stoły. Tu idealne mogą być frezje, a nawet eustomy. Do całej wiązanki warto dołączyć delikatne gipsówki. Jak ustawić kwiaty na wesele? Koncepcje są różne. Jedni wybierają niskie słoiki, do których wkładają niewielkie bukiety, inni stawiają na wysokie wazony, które wyróżniają się na stole, jednocześnie nie przeszkadzając gościom w rozmowie. Oba rozwiązania są dobre i zależą od tego jaki motyw przewodni wybierzemy.

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Pod śnieżnym puchem-czym zachwyca zima?

Kwiaty na wesele zimą również mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Wybierając rośliny do bukietów i ozdabiania sali weselnej warto skupić się na kwiatach sezonowych. Podczas tej pory roku najczęściej wybierane kwiaty na wesele  to margerytki, tulipany i oczywiście róże. Wiele panien młodych decyduje się także na anemony. Są to delikatne rośliny, których środek jest znacznie ciemniejszy od płatków. Na pewno zrobi to na gościach ogromne wrażenie. Zimą warto postawić na kwiaty na wesele w jasnych kolorach. Biały połączony z chłodną zielenią to pomysł idealny. Bukiet panny młodej może być nieco rozbudowany, zaś na stołach powinny pojawić się delikatniejsze kompozycje. Jeśli naszym kolorem przewodnim na przyjęciu nie jest biel, śmiało możemy wybrać kwiaty na wesele w innym odcieniu. Połączenia ciemnych i jasnych kwiatów na wesele mogą przynieść niesamowity efekt. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Zimowy bukiet

Zimowy bukiet

Oprócz kwiatów warto zastanowić się nad dodatkowymi ozdobami takimi jak podtalerze, bieżniki czy podstawki pod winietki. Jesienią w tej roli świetnie odnajdą się szyszki, zimą zaś mini stroiki lub pojedyncza gałązka z drzewa iglastego.

Pin It

» Ślub » Kwiaty na stół weselny, które...
On 4 stycznia 2019
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem