Czy kwiaty do chrztu to dobry pomysł?

Bez kategorii Możliwość komentowania Czy kwiaty do chrztu to dobry pomysł? została wyłączona

Kwiaty pełnią rolę ozdoby podczas wielu ważnych wydarzeń – najczęściej kojarzymy je ze weselami, ale coraz częściej używane są również podczas chrztów.

 

Chrzest to szczególne wydarzenie, które coraz częściej jest również uzupełnione rodzinną imprezą. Przez długi czas kwiaty podczas chrztu nie pełniły żadnej szczególnej roli, ale aktualnie używane są one chętnie jako dekoracja. Jak można wtedy je zastosować?

 

Kwiaty dla dziecka

Przede wszystkim można wybrać mały bukiecik do chrztu dla dziecka. Oczywiście, nie będzie to wtedy tak obfity bukiet jak ten przeznaczony dla Panny Młodej, ale również może on stanowić wyjątkowy dodatek i pamiątkę.

 

Bukiecik dla dziewczynki może mieć wtedy wstążkę do powieszenia na rączce dziecka, ale również można zamówić zamiast niego wianek. Dla chłopców najczęściej przygotowywane są bukieciki wpinane do butonierki ubranka.

 

Jako bukiecik do chrztu najlepiej sprawdzą się drobne kwiaty, na przykład takie jak niezapominajki, konwalie, stokrotki. Mogą być uzupełnione też o dekoracyjne wstążeczki albo inne detale.

 

Kwiaty jako upominek dla rodziców i chrzestnych

W wielu regionach kraju praktykuje się również wręczanie bukietów dla rodziców dziecka oraz dla jego rodziców chrzestnych. To miły gest, który jest wyrazem wdzięczności. Warto wybrać wtedy jakiś niewielki, ale efektowny bukiet, na przykład z piwonii czy róż, najlepiej w kolorze bieli czy pastelowego różu.

Bukiecik do chrztu

Bukiecik do chrztu

Dekoracje stołu

Oprócz tego kwiaty na chrzcie mogą posłużyć również do dekoracji stołu. W tym celu można wybrać takie same kwiaty, z których wykonano bukiecik do chrztu dla dziecka, ale nie jest to regułą, dlatego można wybrać również inne ich gatunki.

 

Stoły mogą być udekorowane bukietami albo girlandami wijącymi się po środku. Ciekawym pomysłem mogą być również niewielkie gałązki kwiatów na talerzach – można przewiązać je wtedy wstążką i dodać karteczkę z napisem informującym o wydarzeniu, na przykład „Chrzest Małgosi, 2 maja 2018”.

 

Jak dobierać najlepsze kwiaty na chrzest?

Wcześniej wskazaliśmy już, jakie rodzaje kwiatów mogą sprawdzić się podczas chrztu, na przykład mogą być to delikatne stokrotki czy niezapominajki, różne albo piwonie. Nie ma w zasadzie żadnych reguł, które wskazywałyby na konkretne gatunki albo kolory bukietów.

 

Przykładowo, dla dziewczynki można wybrać kwiaty w kolorze delikatnego różu, a dla chłopca te błękitne. Można również zdecydować się na kwiaty w bieli, które będą podkreślały subtelność oraz niewinność dziecka.

 

Często kwiaty dobierane są również w zależności od pory roku – ma to też wymiar praktyczny, ponieważ konkretne gatunki kwiatów są wtedy tańsze od innych, które jeszcze nie kwitną. Na wiosnę najczęściej wybierane kwiaty takie jak konwalie, szafirki, tulipany, hiacynty czy stokrotki. Na lato kwiaty w intensywnych odcieniach czerwieni, na przykład piwonie, słoneczniki, ale także delikatne kwiaty polne. Jeśli uroczystość ma odbywać się zimą, w takim przypadku możemy wybrać białe róże, eustomy czy amarylisy.

 

Zatem kwiaty do chrztu to naprawdę dobry pomysł – zarówno jako niewielki bukiecik pamiątkowy dla dziecka, jak i jako podziękowanie, czy dekoracja stołów.

Pin It

» Bez kategorii » Czy kwiaty do chrztu to...
On 23 maja 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem