Piwonie w bukiecie

Piwonie w bukiecie ślubnym – symbolika

Ślub Możliwość komentowania Piwonie w bukiecie ślubnym – symbolika została wyłączona

Ze ślubem wiąże się zazwyczaj mnóstwo przesądów. W niektóre w nich ślepo wierzymy, inne przyjmujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że specjalne znaczenie nadaje się nawet kwiatom. Co więcej wcale nie jest to nowy wymysł. Tradycje określania symboliki roślin tworzy się od dawien dawna. Jakie jest znaczenie bukietu ślubnego z piwonii?

Zacznijmy od koloru

Bukiet ślubny z piwonii, róż, czy innych kwiatów najczęściej jest raczej w jasnych barwach. Nie stanowi to jednak reguły. Wiele Panien Młodych stawia na wyraziste kolory, by podkreślić swoją odrębność i wyjątkowość. Jeśli wierzymy w symbolikę warto, przed wyborem kompozycji, poznać znaczenie poszczególnych barw. Czerwony, oznacza namiętność i miłość, biały z kolei kojarzony jest z niewinnością, zaś żółty odzwierciedla kreatywność. Co więcej połączenie różnych kolorów tego samego kwiatu również może mieć znaczenie. Bukiet ślubny z piwonii białych i różowych może oznaczać jednocześnie czułość i zrozumienie.

Bukiet z piwonii

Bukiet z piwonii

Miłość, wierność, nadzieja…

Każdy kwiat coś oznacza. Anemony to oczekiwanie, gipsówki niewinność, z kolei kalie symbolizują piękno. Oczywiście wybierając kwiaty na ślub nie musimy kierować się tym kryteriom, choć dobrze jest posiadać taką wiedzę. Bukiet ślubny z piwonii, róż, czy słoneczników z ukrytym znaczeniem może oznaczać dla nas dużo więcej niż zwykła kompozycja. Doświadczona florystyka z pewnością będzie znała ukryte znaczenie każdej rośliny i z przyjemnością nam doradzi.

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Bukiet ślubny z piwonii

Okazuje się, że rośliny te bardzo zyskują na popularności. Bukiety ślubne z piwonii są piękne i niepowtarzalne. Są one symbolem dobrobytu i szczęścia, a więc będą idealne podczas ślubu. Niestety bukiety ślubne z piwonii możemy stworzyć jedynie przez pewną część roku. Najbardziej popularne będą w maju i czerwcu. Jeśli jednak bardzo zależy nam na bukiecie ślubnym z piwonii podczas zimy, lata czy  wczesnej wiosny możemy oczywiście sprowadzić je na zamówienie. W takim wypadku kompozycja może być nieco droższa. Rzecz jasna bukiet ślubny z piwonii można łączyć także z innymi kwiatami. Sprawdzą się tutaj popularne róże, hortensje a nawet gipsówka. Warto wiedzieć, że będą one świetnie prezentować się też jako butonierka Pana Młodego oraz jako ozdoba na stołach weselnych.

Piwonie w bukiecie

Piwonie w bukiecie

Motyw przewodni

To sformułowanie jest powtarzane niczym mantra podczas organizowania każdego przyjęcia weselnego. Państwo Młodzi zanim w ogóle zaczną planować muszą zastanowić się, co wyróżni ich uroczystość. Niektórzy decydują się na drewniane akcenty, inni na morski styl, a pozostali wybierają jednolitą kolorystykę w której wesele będzie utrzymane. Niezależnie od decyzji, do każdego z motywów idealnie będzie pasował bukiet ślubny z piwonii. Kwiaty te nie bez powodu są jednymi z częściej wybieranych na weselne przyjęcia. W kwiaciarniach znajdziemy różne odcienie tych roślin od jasnych aż po purpurowe. Jeśli wiec zdecydujemy się na bukiet ślubny z piwonii na pewno będziemy zadowoleni.

Bukiet ślubny z piwonii to nie chwilowy trend. Co roku pojawiają się jako jedne z najmodniejszych kwiatów sezonu.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety i wiązanki ślubne <<

lub

>> Kwiaty na ślub <<

Pin It

» Ślub » Piwonie w bukiecie ślubnym –...
On 13 września 2018
By
,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem