Ślub w zimowej scenerii

Bez kategorii Możliwość komentowania Ślub w zimowej scenerii została wyłączona

Słoneczne lato, kolorowa wiosna, złota jesień… a może mroźna i biała zima? Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w naszym życiu, często jest ono realizacją naszych najskrytszych marzeń. Większość par decyduje się na ślub latem oraz wiosną, kiedy jest ciepło, słonecznie, a natura obdarowuje nas pięknem kwiatów i roślin. Są jednak tacy, którzy kochają zimę i pomimo mrozu za oknem w ich sercach jest niewyobrażalnie gorąco. Ślub zimą daje nam dużo możliwości, a dekoracje kwiatowe i bukiet Panny Młodej wcale nie muszą ograniczać się do gwiazdy betlejemskiej.

 

Królowa Śniegu w zimowej scenerii

 

Kolorowe kompozycje kwiatowe królują najczęściej wiosną i latem. Wówczas to Para Młoda wybiera kolorowe tulipany, goździki, hiacynty i róże. Ślub zimą to jednak zupełnie inna konwencja, w którą warto wkomponować się idealnie ze swoimi pomysłami. Zapominamy o polnych kwiatach, co nie oznacza, że wybór bukietu ślubnego jest bardzo ograniczony.

 

Królowa Śniegu w białej sukni będzie doskonale się prezentowała z bukietem zachowanym w melancholijnym klimacie, który jednocześnie może być bardzo elegancki. Nie powinno w nim zabraknąć kwiatów białych, np. ciemierników, storczyków i cantedesek. Świetnie ich zimowy charakter podkreśli zielona jodła oraz drobne szyszki wplecione w bukiet.

 

Sala weselna może również mieć podobny charakter i być przedłużeniem, kontynuacją tego, co dzieje się o tej porze na dworze. Mróz, malujący piękne obrazy na szybach, śnieg, pokrywający chodniki, trawniki drzewa. Również stół i sala weselna może być utrzymana w tym niezwykłym klimacie. Kwiaty na zimowy ślub uzupełnione o gipsówkę staną się lekkie i subtelne. W towarzystwie kwiatów powinny znaleźć się świece, które będą potęgować efekt zimowej atmosfery.

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/86412886580137534/

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/86412886580137534/

W świątecznej atmosferze

 

Zima kojarzy nam się przede wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia, o czym przypominają nam dekoracje w sklepach i rozbrzmiewające piosenki świąteczne. Tę atmosferę możemy przenieść na sale weselną, gdzie wykorzystamy symbole i kolory bożonarodzeniowych świąt. Nie powinno zatem zabraknąć gwiazdy betlejemskiej będącej doskonałą ozdobą stołu. W towarzystwie zielonej jodły i kilku złoto-srebrnych bombek stworzy piękny, świąteczny stroik.

 

Biorąc ślub zimą, nie musimy rezygnować ze swoim ulubionych kwiatów, którymi najczęściej są oczywiście róże. Czerwień będzie idealnie kontrastować z białą suknią Panny Młodej. Można do nich dodać owoce dzikiej róży lub żurawiny. Wykorzystując róże do dekoracji sali weselnej, warto zastanowić się nad ozdobami przy serwetkach i krzesłach – czerwone wstążki przyozdobione zielonymi gałązkami choinki i szyszkami fantastycznie oddadzą magię świąt

 

Ślub zimą może okazać się spełnieniem marzeń wszystkich tych, którzy chcą, by ten dzień był wyjątkowo rodzinny, przepełniony radością i ciepłem płynącym prosto z serc tych, których kochamy. Panna Młoda nie musi martwić się o swój bukiet ślubny, Matka Natura zadbała o to, aby także zimą miały one możliwość skomponowania wyjątkowej kompozycji kwiatowej.

Źróło: https://pl.pinterest.com/pin/86412886580137534/

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/86412886580137534/

 

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Jak skomponować wyjątkowe bukiety i wiązanki ślubne? <<

lub

>> Kompozycje kwiatowe <<

Pin It

» Bez kategorii » Ślub w zimowej scenerii
On 23 grudnia 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem