Gwiazda betlejemska

Na jakie kwiaty warto zwrócić uwagę w kontekście świątecznego prezentu?

Bez kategorii Możliwość komentowania Na jakie kwiaty warto zwrócić uwagę w kontekście świątecznego prezentu? została wyłączona

W sklepach pojawiły się już świąteczne ozdoby, atmosferę Bożego Narodzenia już czuć i słychać, a w centrach handlowych rozpoczęła się przedświąteczna zakupowa gorączka. Poszukiwanie prezentów dla bliskich może być przyjemnością lub przykrą koniecznością, szczególnie kiedy nie wiemy, co kupić tym, którym chcemy sprawić największą radość. A może kwiaty na prezent? Oryginalne kompozycje i ozdoby, bukiet jako dodatek do praktycznego upominku…

 

Kwiaty kojarzą nam się z wiosenno-letnim okresem, rzadko kiedy myślimy o nich, kiedy za oknem mróz i śnieg. Okazuje się jednak, że również zima ma swoje kwiatowe symbole, których grzechem byłoby nie wykorzystać przy okazji planowania świątecznych upominków. Jakie kwiaty na prezent w okresie zimowym?

 

Kwiat Gwiazda Betlejemska symbolem Świąt Bożego Narodzenia

 

Oryginalny kształt czerwonych liści posiada kwiat Gwiazda Betlejemska inaczej nazywany jako Poinsencja. Liście przypominają gwiazdy, które są w kolorze czerwonym. Kwiaty te stały się symbolem świąt Bożego Narodzenia.

 

Gwiazda Betlejemska jest przez wielu uwielbiana i ceniona za swoją oryginalność, ale również tą wyjątkowość, która pozwala nam jeszcze głębiej poczuć magię świąt. Będzie zatem doskonałym prezentem dla naszych najbliższych. Dostępna jest w doniczce, jak również jako kwiat cięty, który można uzupełnić o zielone gałęzie jodły i dodatki w kolorze złotym lub srebrnym. W stroikach i koszach warto umieścić również świece, dzięki czemu nasz prezent będzie towarzyszył wszystkim przy wigilijnym stole.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Grudnik jako kwiat na prezent

 

Kwiat ten przybył do nas z tropikalnych lasów brazylijskich, jednak u nas świetnie odnajduje się w chłodniejszym klimacie – zimą. Grudnik, który znany jest także pod nazwą zygokaktus. Jest to roślina doniczkowa, która zakwita pod koniec listopada, kiedy dni stają się wyraźnie krótsze. Jest ceniona ze względu na swoje efektowne kwiaty w kształcie dzwoneczków w różnych kolorach – mogą być czerwone, różowe, kremowe, a nawet żółte. Grudnik, obok Gwiazdy Betlejemskiej, jest symbolem zbliżających się świąt. Piękne, barwne kwiaty posadzone w świątecznej doniczce – prezent z pewnością zachwyci każdego miłośnika roślin. Jeśli szukasz kwiatów na prezent zimą to grudnik jest dobrym wyborem.

 

Amarylis – symbol zimowych bukietów

 

Zimowe kwiaty to nie tylko rośliny doniczkowe, ale też cięte, z których jednym z bardziej popularnych w tym okresie jest amarylis. Co takiego sprawia, że to właśnie on wzbogaca zimowe kompozycje kwiatowe? Przede wszystkim jest bardzo trwały oraz odporny na niższe temperatury, a jego liście nie usychają. Na uwagę zasługuje jego wygląd – amarylis ma długie i sztywne ciemnozielone liście oraz kwiaty w bardzo różnych kolorach m.in. białym, czerwonym i różowym. Bukiet z amarylisów jako świąteczny prezent może okazać się doskonałym uzupełnieniem np. kobiecej biżuterii.

 

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

 

 

Pamiętaj, że kwiaty na prezent uzupełnić można o zielone akcenty jodły, jak też inne rośliny, jak np. hiacynty.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Jak skomponować wyjątkowe bukiety i wiązanki ślubne? <<

lub

>> Kompozycje kwiatowe <<

Pin It

» Bez kategorii » Na jakie kwiaty warto zwrócić...
On 21 grudnia 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem