Wianek ślubny

Wianek z żywych kwiatów zamiast welonu – tak czy nie?

Ślub Możliwość komentowania Wianek z żywych kwiatów zamiast welonu – tak czy nie? została wyłączona

Welon jest od lat jednym z głównych dodatków do sukni ślubnej, według tradycji welon to symbol skromności i czystości. Coraz więcej przyszłych mężatek decyduje się jednak, z różnych powodów, na rezygnację z założenia w tym ważnym dniu welonu. Coraz chętniej są one zastępowane wiankami z żywych kwiatów. Czy warto rozważyć opcję zastąpienia welonu wiankiem z żywych kwiatów?

Wianek z żywych kwiatów

Wianek z żywych kwiatów

Wianek – symbol niewinności

Wianki, tak samo jak i welon, symbolizują niewinność, a tradycja ich przywdziewania jest niemal tak samo długa. Często kojarzą nam się z ludowością i tradycjami regionalnymi. Z punktu widzenia symboliki nie ma więc żadnych przeciwskazań do zastąpienia welonu wiankiem.

Wianek – do jakich sukni ślubnych pasuje?

Wianek będzie świetnym uzupełnieniem sukni ślubnej w stylu boho, do lekko vintage, do sukni ślubnych o zwiewnym i romantycznym kroju. Dzięki wybraniu odpowiedniego wianka można podkreślić charakter sukienki i nadać swojej stylizacji magicznego charakteru.

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Niestety, w przypadku sukni ślubnych w typie księżniczki wianek raczej się nie sprawdzi – bardzo trudno dopasować do niej odpowiedni wianek, aby nie gryzł się stylistycznie z sukienką. W tym wypadku warto zwrócić większą uwagę na bukiet ślubny, bo on nadal zostawia duże pole do manewru i możemy w nim przemycić nasze ukochane, żywe kwiaty.

Wianek – do jakich fryzur ślubnych pasuje?

Decydując się na wianek z żywych kwiatów należy mieć świadomość, że najlepiej będzie się on komponował z włosami rozpuszczonymi – będzie się świetnie komponował zarówno z falami, jak i z prostymi włosami, niezależnie od tego czy Panna Młoda posiada grzywkę, czy nie. Wianki są także dobrym rozwiązaniem dla Panien Młodych o krótkich włosach, gdyż doskonale podkreślą ich kobiecość i będzie stanowił ważny element dekoracyjny.

Wianki z żywych kwiatów nie wyglądają dobrze w przypadku fryzur bardzo dopracowanych, o bardzo zdecydowanych i ułożonych formach. O ile przy luźno zebranych włosach z tyłu wianek będzie wyglądał dobrze, tak w przypadku idealnie upiętego koka będzie zaburzał spójność stylizacji.

Wianek ślubny

Wianek ślubny

Dobranie wianka do bukietu ślubnego

Czy decydując się na założenie wianka na głowę Panna Młoda musi zrezygnować z bukietu ślubnego? Oczywiście, że nie! Bukiet ślubny musi być jednak perfekcyjnie dopasowany do wianka. Jeżeli wianek ślubny jest bardzo wyrazisty, zawiera duże kwiaty i jest z decydowanych kolorach można się zastanowić nad rezygnacją z bukietu ślubnego lub wybrać bukiet skromniejszy i mniej obfity. Wybierając wianek skromny i prosty Panna Młoda ma nadal duże pole do manewru z bukietem. W takim wypadku powinny być one zrobione z tych samych kwiatów.

Dla kogo tak, dla kogo nie?

Wybranie wianka zamiast welonu powinno być decyzją przemyślaną. Jeżeli od samego początku Panna Młoda marzy o zwiewnej, delikatnej kreacji, rozpuszczonych, naturalnie ułożonych włosach – wianek z żywych kwiatów będzie strzałem w dziesiątkę. Jeżeli jednak Panna Młoda marzy o sukience o kroju księżniczki, upiętych włosach i chce mieć wielki, efektowny bukiet ślubny, a nie chce zakładać welonu, powinna poszukać innej alternatywy i zwrócić uwagę na ozdobne spinki, grzebienie, toczki, woalki czy diademy.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety i wiązanki ślubne <<

lub

>> Kwiaty na ślub <<

Pin It

» Ślub » Wianek z żywych kwiatów zamiast...
On 10 lipca 2018
By
, , ,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem