Wianki ślubne z polnych kwiatów jako trend na 2017 rok

Bez kategorii Możliwość komentowania Wianki ślubne z polnych kwiatów jako trend na 2017 rok została wyłączona

W ślubnych trendach na rok 2017 obserwujemy wiele elementów stanowiących o powrocie do tradycji. Jednym z nich są wianki ślubne, bardzo często uplecione z polnych kwiatów. To ciekawa alternatywa dla welonu, albo po prostu jego uzupełnienie – wszystko zależy od wybranej stylizacji. Wbrew pozorom ślubny wianek nie pasuje wyłącznie jako element stroju Panny Młodej, gdy ślub odbywa się późną wiosną lub latem. W różnych wariantach doskonale sprawdzi się on o każdej porze roku. Bardzo ciekawie wyglądają również wianki przygotowane przez florystów razem z bukietem ślubnym, korzystające z tego samego motywu kwiatowego.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Wianki ślubne na każdą porę roku

Tytułowe wianki ślubne z polnych kwiatów to rozwiązanie szczególnie pożądane przez Panny Młode późną wiosną i latem. Natura obdarowuje nas wówczas ogromną ilością kwitnących roślin, z czego z przyjemnością korzystają floryści i przyszłe Panny Młode. Jakie rośliny najczęściej spotykamy w tego rodzaju stroikach? Gdy stawiamy na minimalizm doskonale sprawdzą się delikatne stokrotki lub konwalie, a także chryzantemy. Panna Młoda, która pragnie szczególnie zwrócić uwagę gości weselnych może postawić na bardziej krzykliwą, odważniejszą kombinację, wzbogacając swój wianek na przykład o czerwone maki. Ciekawy dodatek do polnych kwiatów stanowić mogą również owoce dzikiej róży o intensywnej barwie. Jednak kwiatów polnych jest znacznie więcej i niemal wszystkie doskonale nadają się do plecenia – wszystko zależy więc od kreatywności i poczucia estetyki florystki.

Wbrew pozorom wianek może z powodzeniem zastąpić welon również, gdy ślub odbywa się o innej porze roku. Jesienią przepięknie wyglądać będzie z gałązkami jarzębiny, a zimą niemal obowiązkowym elementem, o jaki floryści wzbogacają wianki ślubne są szyszki lub nawet gałązki drzew iglastych.

Wianki ślubne z bukietem

Obowiązkowym atrybutem każdej Panny Młodej jest bukiet ślubny, który podobnie jak wianek i biała suknia symbolizuje jej niewinność. Warto mieć to na uwadze przeglądając wianki ślubne w celu wyboru najlepszego. Na szczęście doświadczony florysta bez problemu przygotuje doskonale skomponowany ze sobą zestaw uwzględniający bukiet i wianek.

Styl bukietu nie stanowi przy tym ograniczenia, ponieważ wianki ślubne mogą być plecione z rozmaitych kwiatów, między innymi popularnych na ślubach róż czy peonii. Wianki ślubne bywają wąskie lub opadają na czoło. Wybór aranżacji jest nieograniczony, dlatego nosząc wianek można również swobodnie zaplanować swoją fryzurę. Wianki pasują zarówno do włosów rozpuszczonych, jak i wygodnie spiętych, a w wersji nawiązującej do stroju ludowego świetnie wyglądać będą także z uplecionym warkoczem.

bukiet1

Wianki ślubne w połączeniu z welonem

Nie jest prawdą, że wianki ślubne wykluczają zastosowanie tradycyjnego welonu. Oba elementy stroju Panny Młodej mogą pojawić się jednocześnie, a w dodatku świetnie ze sobą współgrać. Do zdobiącego włosy wianka szczególnie pasują delikatne welony, często przypięte z tyłu głowy, jednak wyobraźnia stylistów i florystów potrafi stworzyć wiele innych atrakcyjnych aranżacji.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety i wiązanki ślubne <<

lub

>> Propozycje kwiatów dla Panien Młodych <<

Pin It

» Bez kategorii » Wianki ślubne z polnych kwiatów...
On 12 czerwca 2017
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem