5 pomysłów na wystrój sali weselnej

Blog Możliwość komentowania 5 pomysłów na wystrój sali weselnej została wyłączona

Zazwyczaj to firmy oferujące wynajem sali weselnej dbają o ich wystrój. Nie każdemu jednak odpowiadają ich standardowe propozycje, które mogą również nie pasować do tematyki wesela. Dlatego wtedy, gdy zależy Wam na tym, aby przestrzeń, w której będziecie się bawić, była wyjątkowa, warto pomyśleć o samodzielnym wybraniu wystroju.

Sala weselna powinna zachwycać swoim wyjątkowym stylem, od razu wprowadzać gości w atmosferę do świętowania, zachwycać urokiem i szykiem. Wykonane ze styropianu gołąbki, serca czy obrączki odchodzą powoli w niepamięć, a zamiast nich pojawiają się znacznie bardziej luksusowe i nowoczesne kompozycje wykonane z kwiatów oraz innych ozdób.

 

  1. Dekoracja minimalistyczna

Większość dekoracji ślubnych jest bardzo obfita, dlatego jeżeli poszukujecie czegoś innego, warto zdecydować się na wystrój sali weselnej w klimacie bardziej minimalistycznym. Do tego celu najlepiej wykorzystać proste wiązanki ślubne w jednym kolorze, najlepiej bieli, a także biały woal lub ozdobne małe flagi na sznurku.

 

Minimalistyczna dekoracja wcale nie musi sprawiać wrażenia ubogiej – wystarczy tylko odpowiednio ją skomponować. Warto jednak pamiętać o tym, że nie będzie pasować do każdej sali weselnej, na przykład tej o barokowym przepychu.

 

  1. Klimatyczne oświetlenie

Ciekawym pomysłem może być też zaakcentowanie sali weselnej z wykorzystaniem dekoracyjnego, klimatycznego oświetlenia. Zamiast ledów w nienaturalnych barwach, na przykład zielonym czy niebieskim, które często spotykane są w salach weselnych, można wybrać kolorowe lampiony z papieru, świeczki czy girlandy z lampek.

 

  1. Dekoracja sali wiankami ślubnymi

To ciekawa alternatywa dla zwykłych wiązanek kwiatowych – wianek ślubny cieszy się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem, dlatego też to propozycja, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Wianki mogą zdobić drzwi oraz stoły – wewnątrz wianków mogą być wtedy umieszczone świeczki.

 

Wianki mogą być wykonane z różnych materiałów i dopasowane do tematyki wesela czy pory roku – w zimie mogą zawierać gałązki świerkowe czy szyszki, wiosną konwalie, latem kolorowe polne kwiaty, a jesienią z kolei jarzębinę i inne ozdoby w kolorach jesieni.

 

  1. Sala tonąca w żywych kwiatach

Oczywiście, można też pójść w kierunku klasycznych rozwiązań, na przykład mogą być to bukiety ślubne ustawione na każdym stole, które uzupełnione są wiszącymi kompozycjami kwiatowymi.

 

Przygotowanie takiej dekoracji warto powierzyć specjalistom w tej dziedzinie – tylko wtedy można mieć pewność, że będą idealne. Najlepiej dopasować dekoracje do kolorystyki sali weselnej, by wszystko prezentowało się perfekcyjnie.

 

  1. Dekoracja z przewodnim kolorem

Można także zdecydować się na dekorację, która będzie od razu przyciągała wzrok swoim kolorem, przykładowo mogą być to niebieskie kwiaty, niebieskie woale, serwetki i wstążki czy też takie właśnie elementy w kolorze czerwonym lub pomarańczowym.

 

Warto pamiętać o tym, żeby wcześniej sprawdzić, jakie możliwości dekoracji daje wybrana sala, aby kolory nie gryzły się ze sobą.

Liczymy na to, że któraś z wybranych przez nas propozycji wystrojów sal na wesele wpadła Ci w oko – dlatego też, jeśli chciałbyś z nami przedyskutować jedną z nich lub jakąś nową, pisz do nas na adres e-mail: marta@amarantkwiaty.pl

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Jak skomponować wyjątkowe bukiety i wiązanki ślubne? <<

lub

>> Kompozycje kwiatowe <<

Pin It

» Blog » 5 pomysłów na wystrój sali...
On 30 listopada 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem