Na jaką okazję wypada kupić kobiecie kwiaty?

Blog Możliwość komentowania Na jaką okazję wypada kupić kobiecie kwiaty? została wyłączona

Najprostsza odpowiedź na tytułowe pytanie to – na każdą okazję. Kwiaty to jeden z uniwersalnych upominków dla pań, dlatego jeżeli poszukuje się pomysłu na prezent, to zdecydowanie najlepsza propozycja – zarówno w roli głównej, jak i dodatku do innych podarunków.

 

Jeżeli chodzi o uniwersalne upominki dla kobiet, kwiaty zdecydowanie pojawiają się na pierwszym miejscu wszystkich zestawień. Większość pań po prostu je uwielbia, ponieważ symbolizują one pamięć, przywiązanie, szacunek czy miłość w zależności od tego, kto zdecydował się na wręczenie tego właśnie upominku.

 

Często pojawiającym się pytaniem jest jednak to, na jakie okazje warto kupować kobiecie kwiaty? Czy rzeczywiście będą one dobrym pomysłem na każdą okoliczność, a może lepiej pozostawić je tylko jako wyjątkowy prezent, który zarezerwowany jest tylko na te wybrane dni.

źródło: pixabay.com

Kobieta z kwiatami; źródło: pixabay.com

O jakich okazjach nie można zapomnieć:

  • Dzień Matki
  • Dzień Babci
  • Walentynki
  • Dzień Kobiet
  • urodziny
  • rocznica

 

Naturalnie, kwiaty można podarować również na wiele innych okazji, przykładowo na pierwszą randkę – wtedy kapitalna będzie jedna róża lub też mały bukiecik z polnych kwiatów, mogą być to też imieniny lub nawet Wielkanoc, Mikołajki czy Boże Narodzenie. Ponadto kwiaty mogą wyrażać przeprosiny.

 

Wobec tego trzeba będzie już samemu rozsądzić, kiedy darować kwiaty i czy darować je konkretnie z jakiejś okazji, ponieważ mogą być one także przekazane w prezencie bez wyraźnego powodu – mogą sprawić wtedy jeszcze więcej przyjemności.

kobieta-kwiaty2

Kwiaty zawsze wywołają uśmiech, źródło: pixabay.com

Jakie kwiaty podarować kobiecie?

Tutaj zdecydowanie wygrywają róże, które są najpopularniejszymi kwiatami kupowanymi dla Pań. Wyrażają miłość, wierność, przywiązanie i szacunek – te czerwone także namiętność, różowe z kolei są mniej zobowiązujące i wiążą się z sympatią, z kolei białe i kremowe symbolizują delikatność i niewinność. Lepiej wystrzegać się za to żółtych róż, które oznaczają zdradę i zazdrość.

 

Do dyspozycji jest także wiele innych kwiatów – warto pamiętać o tym, że ciekawą propozycją na podarunek są kwiaty sezonowe, na przykład latem polne kwiaty, a jesienią kompozycje w jesiennych kolorach brązowym, pomarańczowym, czerwonym i żółtym.

kobieta-kwiaty4

Kwiaty; źródło: pixabay.com

Nie tylko kwiaty cięte

Warto też pamiętać o tym, że oprócz kwiatów ciętych można podarować też kwiaty w doniczce. To propozycja dla tych osób, które poszukują prezentu na dłużej, ponieważ kwiaty doniczkowe mogą towarzyszyć nawet latami, gdy będą odpowiednio pielęgnowane. W sprzedaży można znaleźć mnóstwo różnego rodzaju kwiatów w doniczkach – małe różyczki, stokrotki, orchidee to tylko parę z nich.

 

Oprócz kwiatów doniczkowych można też wybrać inne kompozycje kwiatowe, na przykład w formie dekoracyjnego kosza wypełnionego różnego rodzaju kwiatami – najczęściej są to róże. Poza tym pomysłem na prezent może być wianek wykonany z kwiatów – kapitalna dekoracja do domu, na przykład można powiesić go na drzwiach, na oknie czy nad kominkiem.

 

Zatem jeżeli chcesz sprawić przyjemność kobiecie, kwiaty to praktycznie zawsze strzał w dziesiątkę – nawet wtedy, gdy obdarowana pani nie przepada za kwiatami ciętymi, ponieważ wtedy do dyspozycji są również inne propozycje, które są bardziej praktyczne i trwałe. Jest w czym przebierać!

 

Liczymy, że okazje, na które według nas warto obdarować kobietę kwiatami pomogły CI w podjęciu decyzji- dlatego jeśli chcesz przedyskutować jaki bukiet będzie najodpowiedniejszy na
pisz do nas na adres e-mail: marta@amarantkwiaty.pl

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Jak skomponować wyjątkowe bukiety i wiązanki ślubne? <<

lub

>> Kompozycje kwiatowe <<

Pin It

» Blog » Na jaką okazję wypada kupić...
On 2 grudnia 2016
By
, ,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem