5 niepowtarzalnych bukietów ślubnych

Bez kategorii Możliwość komentowania 5 niepowtarzalnych bukietów ślubnych została wyłączona

bukiet slubnyBukiety ślubne stanowią nieodzowny element dodający uroku pannie młodej. Niegdyś stawialiśmy raczej na klasykę, dziś mamy w kwestii kompozycji nieograniczone możliwości. Kwiaty mają swoją określoną symbolikę, a każdy z nas posiada nieco inny gust i oczekiwania. Dziś przedstawiamy 5 interesujących inspiracji bukietowych na ten najważniejszy dzień w życiu.

Wiosenny bukiet ślubny z kwiatów sezonowych

Jednym z aktualnych trendów są bukiety ślubne uzależnione od pory roku.  Nasza pierwsza propozycja to wiosenne bukiety ślubne z kwiatów sezonowych. Ciekawym wyborem będzie między innymi występujący w kilku odmianach kolorystycznych ciemiernik. Jego biała wersja będzie symbolizować czystość i niewinność, a różowa młodość. Ciekawym kontrastem będzie natomiast ciemiernik czerwony, w barwie symbolizującej, a jakże, miłość! Niemal obowiązkowym elementem wiosennego bukietu będzie również bez, który poza wrażeniem estetycznym zapewni nam wspaniały majowy zapach. Wiosenne kwiaty doskonale prezentują się w klasycznej okrągłej formie, jak również nieszablonowych kombinacjach, dlatego wybór pozostawiamy czytelnikom.

Trwała kompozycja z owoców i sukulentów

Zaletą doskonałych bukietów ślubnych jest nie tylko estetyczna i oryginalna kompozycja, ale również ich trwałość, która pozwoli cieszyć się bukietem i przeżywać ślub przez wiele kolejnych dni. Te dwie cechy idealnie łączy nasza druga propozycja, czyli bukiety ślubne złożone z sukulentów i owoców. Składniki tej kompozycji przypadną do gustu osobom stawiającym na nieszablonowe rozwiązanie. Swój bukiet możemy dostosować do własnego poczucia estetyki, jak również pory roku. Ciepłym latem ciekawie będą wyglądać intensywnie zielone rośliny w połączeniu z cytrusami. Jesienią warto postawić natomiast na bardziej stonowaną pastelową zieleń w towarzystwie czerwono-złocistych jabłek. Taki bukiet świetnie zaprezentuje się w popołudniowym wrześniowym słońcu.bukiet ślubnyBukiety ślubne kaskadowe

Nasza kolejna inspiracja – bukiety ślubne kaskadowe – skierowana jest do par, które pragną, aby wyjątkowy bukiet stał się jednym z wiodących motywów ślubu. Tym razem skupimy się bardziej na kompozycji, a nie doborze kwiatów i dekoracji bukietu. Efektowne bukiety kaskadowe powstają przy użyciu mikrofonu florystycznego stanowiącego oparcie dla tej bogatej konstrukcji. Panna młoda trzyma zaś bukiet za uchwyt. Tego typu kompozycja, oparta na przykład o dość klasyczne róże i rośliny z długimi pnączami sprawdzi się przede wszystkich do dłuższych sukni ślubnych.

Rustykalny minimalizm

Czas na przeciwwagę dla poprzedniej inspiracji, którą stanowią minimalistyczne bukiety ślubne w stylu rustykalnym. W tym przypadku nie chodzi o pompatyczne wrażenie, ale staranny dobór małych polnych kwiatów, stanowiących w pewien sposób powrót do ludowych korzeni, choć w nowoczesnej odsłonie. Haber, mak, słonecznik, czy hortensja sprawią, że nasz bukiet zachwyci barwami natury. Kwiaty mogą tu również wystąpić w wersji suszonej, wzbogaconej o dodatki takie jak bazie, czy gałązki.

Klaszyczne bukiety ślubne

Jednak nie wszyscy lubimy eksperymenty, a powrót do klasyki w czasach wyjątkowej różnorodności może okazać się wręcz oryginalny pomysłem. Klasyczny bukiet ślubny ma okrągły kształt. Jego dominującym kolorem jest symbolizująca czystość biel, a najczęściej spotykanymi kwiatami róże. Oczywiście tego typu tradycyjną kompozycję możemy urozmaicić różowymi lub fioletowymi akcentami, jednak w dość pastelowych odsłonach. W końcu kwiaty muszą się dobrze komponować z suknią ślubną.bukiet slubny1

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Wianki komunijne <<

lub

>> Kwiaty na komunię <<

Pin It

» Bez kategorii » 5 niepowtarzalnych bukietów ślubnych
On 29 kwietnia 2017
By
,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem